ساده ترین روش های جلوگیری از لیز خوردن روی سرامیک

استفاده از سرامیک در فضاهای مختلف، زیبایی محیط را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد؛ اما بسیاری از افراد به دلیل لیز بودن سرامیک از آن استفاده نکرده و به جای سرامیک از پوشش‌هایی نظیر موکت استفاده می‌کنند که تاثیری منفی در دیزاین محیط دارد. در ادامه با بررسی روش‌های جلوگیری از لیز خوردن روی سرامیک راه‌ حلی کاربردی برای رفع این مشکل ارائه خواهد شد.

خطرات لیز خوردن روی سرامیک

طبیعتا لغزنده بودن سطح سرامیک می‌توانید آسیب‌های مادی و معنوی متعددی را برای شما به همراه داشته باشد. سطح سرامیک به دلیل لغزنده بودن می‌تواند موجب سقوط افراد شده و موجب ایجاد صدماتی از جمله: شکستگی، کبودی و ضرب‌دیدگی می‌شود.

خطرات لیز خوردن روی سرامیک

در مکان‌های عمومی نیز شرایط مشابهی حاکم بوده و لغزنده بودن سرامیک موجب سقوط افراد شده و در فضاهای مانند فروشگاه‌ها ممکن است علاوه بر آسیب‌های جسمانی خسارات مادی نیز برای افراد به همراه داشته باشد.

در چه مواردی باید به دنبال کاهش لغزندگی سرامیک بود؟

کم‌تر محیط مسکونی یا تجاری را می‌توانید مشاهد کنید که حداقل در یکی از فضاهای آن از سرامیک استفاده نشده باشد. سرامیک علاوه بر زیبایی بسیار مناسب، می‌تواند در جابجا کردن آسان وسایل نیز بسیار موثر باشد.

اما لغزنده بودن سرامیک با توجه به آسیب‌ها و خطرات بالای آن معضلی بزرگ به نظر می‌آید. این لغزندگی به خصوص در فضاهایی نظیر حمام یا دستشویی که معمولا متراژ آن پایین است، می‌تواند بسیار خطرناک‌تر باشد، به همین دلیل در این فضاها باید به دنبال راه‌کارهایی برای جلوگیری از لیز خوردن روی سرامیک بوده و آن‌ را در اولویت خود قرار دهید.

راه‌ کار های کاهش لغزندگی سرامیک

با توجه به خطرات متعدد لیز خوردن روی سرامیک باید به دنبال راه‌کارهایی برای کاهش لغزندگی سطح آن بود. در ادامه به برخی از موثرترین روش‌ها در این زمینه اشاره خواهد شد:

·        استفاده از محلول ضد لغزش

محلول ضد لغزش، ماده‌ای است که با ایجاد پوششی نامرئی بر روی سطح سرامیک،میزان اسطکاک سطح آن را افزایش داده و از طریق بوجود آوردن ناهمواری‌های بسیار کوچک، احتمال سر خوردن را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد. میزان ماندگاری این ماده بر روی سطح سرامیک حدود یک سال تخمین زده می‌شود.

·        قرار دادن پوشش بر روی سرامیک

در محیط‌هایی مانند هال و پذیرایی استفاده از فرش بسیار رایج است. شما می‌توانید در فضاهای پر رفت و آمد از فرش یا پادری استفاده نموده تا از این طریق مشکل لیز خوردن روی سرامیک را برطرف کنید. استفاده از فرش مناسب بر روی سرامیک علاوه بر افزایش ایمنی بر زیبایی محیط نیز تاثیر قابل توجهی دارد.

پوشش روی سرامیک

·        توجه به پاکیزگی و خشکی سطوح

طبیعتا مرطوب بودن سطح سرامیک می‌تواند میزان لغزندگی آن را به شکل قابل توجهی افزایش دهد، به همین دلیل باید همواره از خشک بودن سطح سرامیک اطمینان داشته باشید. علاوه بر آن تمیز نکردن سرامیک برای مدتی طولانی موجب چرب شدن سرامیک شده و لغزندگی آن افزایش می‌یابد. اگر در طول هفته دو مرتبه سطح سرامیک را تمیز نمایید، می‌توان به سادگی برای جلوگیری از لیز خوردن روی سرامیک اقدام کرد.

·        استفاده از کفش مناسب

یک راه‌کار مناسب و کم‌هزینه که می‌توانید بوسیله آن لغزندگی سرامیک را کاهش دهید، استفاده از کفش یا پاپوش مناسب است. دمپایی‌های روفرشی که بافتی ابرمانند دارند، می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای جلوگیری از لیز خوردن روی سرامیک باشند.

بهترین روش برای پیش گیری از لیز خوردن روی سرامیک

تمامی راه‌کارهای ذکر شده در بخش‌های قبل می‌توانند به کاهش لغزندگی سرامیک کمک کنند؛ اما شما می‌توانید با خرید سرامیک با کیفیت و ضدلغزش این مشکل را برطرف نموده و دیگر به دنبال راه‌کارهای جلوگیری از لیز خوردن روی سرامیک نباشید.

سرامیک با کیفیت

امروزه در بسیاری از سرامیک‌ها از فرمولاسیون‌های خاصی استفاده می‌شود که دارای خاصیت ضد لغزش هستند. بازرگانی بلبل تربتی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایندگان پخش کاشی و سرامیک در سطح کشور محصولاتی با استاندارد جهانی را در اختیار شما مشتریان محترم قرار می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر و دریافت مشاوره می‌توانید همین حالا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

لیز بودن سطح کاشی چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

لغزنده بودن سطح سرامیک می‌توانید آسیب‌های مادی و معنوی متعددی را برای شما به همراه داشته باشد. سطح سرامیک به دلیل لغزنده بودن می‌تواند موجب سقوط افراد شده و موجب ایجاد صدماتی از جمله: شکستگی، کبودی و ضرب‌دیدگی می‌شود.

برای کاهش لغزندگی کاشی از چه روش‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

استفاده از محلول‌های ضد لغزش، قرار دادن پوشش بر روی سرامیک، توجه به تمیزی و خشک بودن سطح سرامیک و استفاده از کفش مناسب از جمله راه‌کارهایی است که می‌تواند از خطر لیز خوردن روی سرامیک جلوگیری نماید.

موثرترین روش برای پیش‌گیری از لیز خوردن روی سرامیک چیست؟

شما می‌توانید با خرید سرامیک با کیفیت و ضدلغزش مشکل لغزندگی سطح سرامیک را برطرف نموده و دیگر به دنبال راه‌کارهای جلوگیری از لیز خوردن روی سرامیک نباشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا