راهنمای انتخاب بهترین کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی نقلی

به طور معمول در منازل، مخصوصاً زمانی که متراژ ساختمان کم باشد با توجه به زندگی آپارتمانی امروزه، سرویس بهداشتی‌های کوچک، نیاز به طراحی هوشمندانه دارند تا بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسند. به همین دلیل باید زمانی که رنگ و طرح کاشی سرامیک را انتخاب می‌کنید، به تمام مواردی که در سرویس بهداشتی باید باشد، توجه ویژه داشته باشید تا از کوچک به نظر رسیدن آن جلوگیری کنید.

زمان طراحی این محیط باید به بهداشت، زیبایی و آرامش آن توجه کنید و تمام اکسسوری‌های به کار رفته در آن را با وسواس بیش‌تری انتخاب نمایید. آگاهی از پیشنهادات بهترین کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی می‌تواند در زمینه انتخاب و خرید آن کمک کننده باشد.

راهنمای خرید بهترین کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

برای اینکه سرویس بهداشتی از لحاظ بهداشت و شستشوی آن مشکلی نداشته باشد به طور معمول دیوارها، کف و یا حتی در بعضی مواقع سقف را از سرامیک یا کاشی می‌پوشانند. سطح صیقلی این مصالح باعث شده است تا تمیز کردن آن‌ها راحت‌تر باشد.

سرویس بهداشتی جزو قسمت‌های پرکاربرد منزل محسوب می‌شود که باید طراحی آن به خوبی انجام گیرد. در این صورت از لحاظ سلامت و زیبایی نیاز ساکنین را برطرف خواهد کرد. از آنجایی که اولین بخش در زمان طراحی سرویس بهداشتی، مدل سرامیک و کاشی آن است، شما می‌توانید با استفاده از خطای دید یک محیط کوچک را بزرگ نشان دهید یا بالعکس.

سرامیک برای سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک مناسب سرویس بهداشتی کوچک

از آنجایی که قسمت زیادی از منظره سرویس بهداشتی را کاشی و سرامیک به خود اختصاص می‌دهد، شما می‌توانید به وسیله آن بخش عظیمی از زیبایی سرویس بهداشتی را با آن انجام دهید. اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید باید کاشی و سرامیکی را انتخاب نمایید که بهترین عملکرد را در انعکاس و بازگشت نور بداشته باشد.

بر همین اساس بهتر است مدل کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی کوچک از مدل‌های صیقلی باشند. توجه داشته باشید که مدل‌های مات هم وجود دارند اما استفاده از این مدل‌ها باعث کوچک‌تر نشان دادن فضا می‌شود. توصیه می‌شود برای سرویس بهداشتی‌های کوچک علاوه بر اینکه از کاشی و سرامیک صیقلی استفاده می‌کنید از روشویی کابینتی و فلاش تانگ توکار استفاده نمایید.

کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی های کوچک

انتخاب طرح مناسب برای کاشی سرامیک سرویس بهداشتی کوچک

راهنمایی خرید بهترین سرامیک و کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک برای هر نوع متراژ و دکوراسیونی طرح خاصی را پیشنهاد می‌دهد. به همین دلیل سرامیک این نوع سرویس بهداشتی باید مناسب دکوراسیون آن انتخاب شود که با دیگر اجزا هماهنگی داشته باشد و فضا را زیباتر و بزرگ‌تر جلوه دهد.

نمونه طرح مناسب کاشی و سرامیک

به طور معمول طرح‌هایی با گل برجسته می‌توانند برای این فضاهای کوچک مناسب باشند. در واقع این نوع طرح‌ها، دیوار را برجسته و سه بعدی نشان می‌دهند و باعث می‌شوند تا فضای مورد نظر بزرگ‌تر از حالت عادی خود جلوه کند.

توجه داشته باشید که طرح‌های چهارخانه، مناسب این نوع فضا نیستند و برای سرویس بهداشتی‌های کوچک بهتر است از کاشی‌هایی که خط‌های یک طرفه و راه‌راه دارند، استفاده کنید. یکی از طرح‌های سه بعدی که کاربرد زیادی دارد، طرح‌هایی از طبیعت است که برای سرویس بهداشتی جالب و جذاب است.

طرح مناسب کاشی و سرامیک

انتخاب مناسب‌ترین رنگ برای کاشی سرویس بهداشتی کوچک

رنگ تاثیر زیادی در فضا و روحیه ساکنین دارد. بهترین رنگ برای کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی، رنگ‌هایی با تن سرد است. اما اگر فردی هستید که روحیه پرکاری دارید، رنگ‌های گرم مخصوصاً قرمز باعث می‌شود به شما انرژی بیش‌تری دهد.

طیف رنگی مناسب برای کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی نقلی

انتخاب طرح، رنگ و مدل مناسب سرامیک می‌تواند در روحیه و افراد و بزرگ‌تر جلوه دادن فضا تاثیرگذار باشد. باید در هنگام انتخاب مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک و رنگ آن حساسیت به خرج دهید و توجه کنید که از رنگ‌های تیره برای این فضاهای کوچک استفاده نکنید. بهترین رنگ‌ها برای این فضا رنگ‌های کرم و یخی هستند.

طیف رنگی مناسب برای کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

پیشنهاد طیف رنگی برای جلوگیری از سرد و بی‌روح جلوه دادن فضای سرویس بهداشتی

برای جلوگیری از سرد و بی‌روح جلوه دادن این فضا با استفاده از این رنگ، می‌توانید از ردیف‌های خاص کاشی که طرح گلدار یا رنگی دارند، استفاده کنید. همچنین می‌توانید اگر رنگ‌های مایل به سفید مانند کرمی، شیری، یخی و … نیز بکارگیری نمایید. اگر این نوع رنگ‌ها مورد پسند شما نیستند می‌توانید از رنگ‌های صورتی یا آبی کمرنگ استفاده کنید. هر چقدر رنگ روشن‌تر و تن رنگی آن ساده‌تر باشد. محیط آرام‌تر و بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید. این رنگ‌ها احساس راحتی و آرامش بیش‌تری به محیط می‌دهند.

نتیجه گیری:

زمانی که می‌خواهید سرویس بهداشتی کوچک را طراحی نمایید باید از سرامیک و کاشی رنگ روشن و براق استفاده کنید. راهنمای خرید بهترین کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی در این زمینه به شما کمک بزرگی خواهد کرد تا از کوچک‌تر و دلگیرتر جلوه دادن این فضا جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید سرامیک سرویس بهداشتی کوچک را طرح‌دار انتخاب نمایید اما بهتر است از طرح ساده‌تر و با رنگ روشن استفاده کنید.

سوالات متداول

برای کاشی کاری فضاهای کوچک چه نوع رنگی مناسب است؟

رنگ‌های مایل به سفید مانند کرمی، شیری، یخی و … رنگ‌های مناسب این نوع فضاهای کوچک هستند. همچنین اگر این نوع رنگ‌ها مورد پسند شما نیست، می‌توانید از صورتی یا آبی کمرنگ با طرح‌های ساده، محیط مورد نظر را بزرگ‌تر و آرام‌تر جلوه دهید.

چه نوع طرح کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک مناسب است؟

توجه داشته باشید که طرح‌های چهارخانه، مناسب این نوع فضا نیستند و کاشی و سرامیک کاری سرویس بهداشتی‌های کوچک بهتر است خط‌های راه‌راه و یک طرفه داشته باشند.

برای اینکه سرویس بهداشتی از نظر بهداشت و شستشو مشکلی نداشته باشد، چه نوع کاشی و سرامیکی مناسب است؟

بهتر است برای این کار، دیوارها، کف و یا حتی سقف سرویس بهداشتی از سرامیک و کاشی‌هایی استفاده کنید که سطحی صاف و صیقلی دارند و شست و شوی آن‌ها بسیار آسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا